ubezpieczenia

Assistance można dokupić jako dodatkowe ryzyko nawet do samego OC. Nie jest konieczne posiadanie AC.

Dzięki Assistance możemy liczyć na pomoc fachowców w razie unieruchomienia auta na trasie, na przykład kiedy przebijemy oponę co uniemożliwia dalszą jazdę.

Zależnie od wariantu tego ubezpieczenia dostajemy opiekę fachowców w czasie awarii w Polsce lub nawet całej Unii Europejskiej. Towarzystwa oferują przeważnie trzy warianty takiego ubezpieczenia. Wariant podstawowy (często dodawany gratis do OC), rozszerzony oraz premium, czyli o podwyższonym standardzie.

Ważne jest sprawdzenie warunków takiego Assistance przez ubezpieczającego, ponieważ w podstawowej formie ochrona zaczyna działać dopiero w pewnej odległości od miejsca zamieszkania, co oznacza, że pomoc nie przysługuje nam, kiedy auto zepsuje się nam na podwórku. Taką pomoc oferują dopiero rozszerzone pakiety, jednak nie zawsze, dlatego też ważne jest sprawdzenie warunków ubezpieczenia.
W warunkach znajdziemy również zapis odnośnie przysługującego auta zastępczego, m. in. na jaki okres takie auto możemy dostać, oraz jakiej klasy będzie to samochód.

autoz3

Jak działa Assistance?

Pomoc Assistance wzywamy poprzez infolinię ubezpieczyciela. Zależnie od rodzaju problemu jaki unieruchomił pojazd, usterka w ramach ASS zostanie naprawiona przez fachowca na miejscu lub auto zostanie odholowane do warsztatu.
Dodatkowo jeśli nasz pakiet obejmuje wypożyczenie auta zastępczego na czas naprawy, możemy skorzystać z tej usługi i kontynuować podróż autem zastępczym.