ubezpieczenia

Ubezpieczenie roweru niestety nie obejmuje jego kradzieży z ulicy, co mogłoby się wydawać oczywiste, jednak ryzyko takiej kradzieży roweru jest nie do oszacowania. Odszkodowanie po kradzieży roweru będzie mogło być w tym przypadku wypłacone tylko wtedy, kiedy wiązało by się to z włamaniem.
Oczywiście nie zapominajmy, że ubezpieczając nasze mieszkanie czy dom, możemy również ubezpieczyć nasz rower od kradzieży, jest to tak zwana ruchomość domowa i w przypadku kradzieży możemy odzyskać część, lub równowartość roweru z ryzyka kradzieży ruchomości domowych na polisie.

Ubezpieczenie roweru to tak na prawdę bardziej pakiet assistance dla rowerzystów lub po prostu pomoc drogowa dla rowerzysty.

Takie ubezpieczenie oferuje jedno z towarzystw obecnych na polskim rynku.

W ramach takiego ubezpieczenia dostaniemy odszkodowanie lub pomoc w ustalonej wcześniej granicy pieniężnej za lub podczas:

  • awarii roweru w trasie
  • nieszczęśliwy wypadek
  • kradzieży z włamaniem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odszkodowanie w ramach Nieszczęśliwego Wypadku obejmuje m. in.: naprawę roweru, transport medyczny, wizyta u lekarza specjalisty, rehabilitację, wizytę pielęgniarki, protetykę i implantologię, ubezpieczenie NNW i OC rowerzysty.

Podczas awarii w trasie, w ramach ubezpieczenia mamy do wykorzystania transport roweru z miejsca zdarzenia do najbliższego warsztatu naprawczego lub do miejsca zamieszkania w odległości do 50km.

Warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu. Składka roczna to ok. 150 zł.