ubezpieczenia

Aviva to brytyjska grupa kapitałowo-ubezpieczeniowa. Firmą „matką” grupy jest spółka akcyjna Aviva plc., która jest notowana na London Stock Exchange i NYSE. Według własnej oceny jest największą pod względem obrotów, kapitału i liczby klientów tego rodzaju grupą w Wielkiej Brytanii i piąta co do wielkości w skali globalnej. Grupa działa w 28 krajach świata, w tym w Polsce.

Rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1992, oferując najpierw indywidualne ubezpieczenia na życie, a następnie, w ramach reformy emerytalnej, w porozumieniu z BZ WBK utworzyła swój otwarty fundusz emerytalny.

Obecnie działalność grupy Aviva obejmuje sześć spółek. Grupa Aviva twierdzi, że w Polsce obsługuje ponad 3 miliony klientów i zarządza aktywami o wartości ponad 55 miliardów PLN. Kluczowym obszarem działalności grupy są nadal indywidualne ubezpieczenia na życie oraz zarządzanie OFE. Aviva oferuje również grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych i firm, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Firma weszła także na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych z ofertą „wirtualnego ubezpieczenia CU”.


Zgłoszenie szkody

tow_aviva

801 28 28 28 lub +48 22 563 28 28
www.aviva.pl