ubezpieczenia

Jak i kiedy działa AC?

Ubezpieczenie AC chroni nas nawet przed nami samymi, tz. zadziała nawet wtedy kiedy spowodujemy wypadek, lub jeśli sami sobie uszkodzimy auto.
Również Autocasco zadziała w chwili kiedy nasz pojazd zostanie skradziony. W takim wypadku otrzymujemy świadczenie w wysokości 100% sumy ubezpieczenia do 30 dni od daty zgłoszenie kradzieży.

Podobnie, pełną sumę ubezpieczenia dostaniemy od naszego ubezpieczyciela jeśli w wypadku lub zdarzeniu losowym nasze auto będzie zniszczone w ponad 70% (tak zwana szkoda całkowita).

Skorzystanie z ubezpieczenia AC najczęściej wiąże się z utratą części zniżek, jednak w gruncie rzeczy i tak okazuje się opłacalne.

Należy również pamiętać, że każdorazowe skorzystanie z Autocasco wiąże się z konsumpcją sumy ubezpieczenia i po każdej szkodzie nasze auto powinniśmy doubezpieczyć.

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie AC?

Jest kilka przypadków które wykluczają ubieganie się o rekompensatę do Towarzystwa Ubezpieczeń. Nie dostaniemy odszkodowania jeśli auto w czasie zdarzenia nie miało ważnych badań technicznych (jeśli mogło to mieć wpływ na zdarzenie), jeśli zdarzenie wiązało się ze złamaniem prawa lub jeśli kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.