ubezpieczenia

GAP – ubezpieczenie od utraty wartości auta

W pierwszych latach eksploatacji auta jego wartość diametralnie spada. Odpowiedzią na taki stan rzeczy jest ubezpieczenie GAP.

GAP to ubezpieczenie od utraty wartości auta i można je wykupić w pierwszych 3 latach eksploatacji samochodu.
Zgodnie z wynikami badań Eurotax Glass’s Polska, nowy samochód w pierwszych trzech latach użytkowania traci od 45 do 75% swojej wartości, zaś samochód używany dłużej niż 3 lata traci na wartości od 10 do 15% rocznie.

Ubezpieczenie GAP wykupowane jest na okres 3 lat. W ramach ubezpieczenia towarzystwo wypłaca właścicielowi auta różnicę w cenie auta od czasu ubezpieczenia do ewentualnej szkody (przez okres 3 lat).

ubezpieczenie_gap

Przykład działania ubezpieczenia GAP

Przyjmijmy, że kupiliśmy nowe auto, prosto z salonu, za które zapłaciliśmy 90 000 zł. Wraz z pierwszą polisą ubezpieczeniową wykupiliśmy ubezpieczenie GAP z Sumą Gwarancyjną 40 000 zł. Niestety dwa lata po zakupie auto zostało nam ukradzione. Po 2 latach eksploatacji i przejechanym dystansie, towarzystwo A, w którym mamy standardową polisę wycenia auto już na tylko 65 000 zł i taką sumę nam wypłaca. Posiadając GAP w towarzystwie B uzyskamy dodatkowe 35 000 zł odszkodowania, dzięki czemu za otrzymane odszkodowanie łącznie będziemy w stanie kupić zupełnie nowe auto nie tracąc na tym.

Kiedy i jak możesz zawrzeć ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP możesz wykupić w dniu podpisania standardowej polisy AC lub nawet do 7 dni po podpisaniu takiej polisy. Suma Ubezpieczenia GAP to nawet 60 tys. zł.

Odwiedź nasze biuro w Mińsku Mazowieckim

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do naszej placówki ubezpieczeniowej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 96 (DH Pulsar). Mapa z dojazdem. tel. 25 753 19 42.