ubezpieczenia

O przyszłości powinieneś zacząć myśleć już dzisiaj. Im wcześniej, tym lepiej o nią zadbasz. Ubezpieczenia na życie to także zabezpieczenie swojej emerytury. Naszym celem jest uświadomienie ludzi o potrzebie myślenia dalekosiężnego.

Ubezpieczenia na życie nadal są bardzo mało popularne wśród Polaków, w przeciwieństwie do naszych sąsiadów z zachodu, nie myślimy o przyszłości i jej zabezpieczeniu.

Życie można ubezpieczyć i zabezpieczyć na kilka sposobów. W chwili obecnej towarzystwa proponują nam takie rozwiązania jak:

  • Ubezpieczenie na życie
  • Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalne (IKZE)
  • Ubezpieczenie następstw zachorowania na raka
  • Ubezpieczenie zdrowia i skutków Nieszczęśliwych Wypadków
  • Inwestycje
  • Emerytura
  • Ubezpieczenie od utraty dochodu

Do ubezpieczeń życiowych zaliczyłbym także OC w życiu prywatnym, ale to ubezpieczenie jest najczęściej dodatkiem do ubezpieczeń majątkowych.

Dlaczego się ubezpieczyć?

Wiele osób ubezpiecza się na życie dopiero kiedy coś się stanie. Nie bez powodu powstało polskie przysłowie „Mądry Polak po szkodzie”. Z drugiej strony coraz więcej osób bierze sobie do serca inne przysłowie „Przezorny Polak zawsze ubezpieczony”. To dobrze, bo ubezpieczenie na życie to nie tylko pomoc finansowa w razie wypadku czy śmierci.
Są również ubezpieczenia, dzięki którym możemy zapewnić sobie spokojną głowę na starość, czy zabezpieczyć nasze dzieci.
Najrzadziej o takich ubezpieczeniach myślą młodzi, którym daleko do myślenia o starości, a to błąd, bo im wcześniej zaczną o niej myśleć, tym łatwiej będzie im później. W chwili obecnej jest niemal pewne, że młodzież, która obecnie wchodzi na rynek pracy nie będzie mogła liczyć na godziwą emeryturę z ZUS, bo pieniędzy na nią po prostu nie będzie. Dlatego tacy ludzie już dzisiaj powinni skorzystać z oferty ubezpieczycieli i zabezpieczyć swoją emeryturę, aby w przyszłości sobie poradzić. Taki model ubezpieczeń zyskał sobie rzeszę zwolenników i klientów na zachodzie.

Ochrona przed skutkami negatywnych zdarzeń i zabezpieczenie emerytury to tylko dwa powody dla których warto się ubezpieczyć. Towarzystwa proponują nam także ubezpieczenie naszego bezpieczeństwa finansowego. Robią to poprzez polisy inwestycyjne, które może zawrzeć każdy.

Warto zwrócić uwagę

Należy pamiętać, że towarzystwa w celu zabezpieczenia swoich interesów wprowadzają czasami karencję. Karencja to nic innego jak odłożenie w czasie okresu ochrony. To znaczy, że na przykład ubezpieczając się na życie w danym towarzystwie, w którym przysługuje wypłata świadczenia na wypadek ciąży, okres karencji takiego ubezpieczenia może sięgnąć nawet 10 miesięcy. W ten sposób towarzystwo zabezpiecza się przed nieuczciwymi praktykami.

Lista ubezpieczeń życiowych